Nullbta aka HansRNullbeta aka HansR - online sinds 2001. Tegelijkertijd baasje en knecht van het slechtst gelezen techblog van het noordelijk halfrond. XHTML en cascading style sheet fetisjist. Parttime usability neuroot. Object oriëntatie losert. SQL wannabe. De ongekroonde koning van de ongedocumenteerde spaghetticode. Verliefd op en ziek van SEO.

Nullbeta sluit zich aan bij de woorden van Dante – All hope abandoned, he who entereth here ...

Mojo meets Joe Black

Webstandaards

Sinds ik struikelde over de ontwerpen in de Zengarden ben ik overtuigd van het nut van webstandaards en het gebruik van stijlbladen. Standaard-compliant coderen heeft zijn voordelen. Zo draagt het bij aan een toegankelijkerinternet. En vergroot het de kans dat een website ook in de toekomst bekt. In mijn code volg ik daarom meestal de richtlijnen van het W3C. Webstandards are ammo. Lock and load! Amen!

Hey! Bezoek

Nullbeta.net is mijn persoonlijke website. Een plek om eens flink op de vuist te gaan met xhtml en stijlbladen. Waar ik me niet zoveel aantrek van wat kan of mag. En inhoudelijk meestal gewoon opschrijf wat ik op mijn lever heb.

Null, code knagen, cms in de polder, stijlbladen, gelaagd bouwen, MySQL, javascript, wannabe, php, Emmeloord, probleem of uitdaging, webservers, toegankelijk, document object model, bliksem pluggen, gebruikerservaring, web 0.9, zzp, organisch, puntkomma kwijt, webstandaards, diezijnz, uhhh zoekmachine spam? Beta. Nullbeta.

Null ...

Nul? Nee null! Uhh, wat is null?

... Beta

Adj. 1. important, of import - of great significance or value; "important people"; "the important questions of the day"

De heilige graal?

07 Feb '06
De heilige graal?Normaal ben ik wel redelijk confuus (in de positieve zin) van de artikelen die op ALA gepubliceerd worden. Maar nu is het al de tweede keer in korte tijd dat ik niet echt enthousiast werd van de ALA content. Dit keer een tekst over een 3-column vloeibare layout: de heilige graal. In principe keks leesvoer.

Maar halfweg het artikel kreeg ik toch het idee dat dit voor mij ietwat te streng in de leer is. En dat er teveel kunstgrepen toepast worden om me nog te kunnen bekoren. In oorlog, liefde en ons streven naar een semantisch web is alles geoorloofd. Of zoiets! Wat mij betreft niet dus! Deze code geeft mij in ieder geval zeker geen goed gevoel!

Update:
Dat een 3-koloms layout inderdaad op een zoektocht naar de holy grail lijkt, blijkt wel uit dit overzicht van experimenten met een layout met drie kolommen.

URL toevoegen aan del.icio.us voeg toe aan del.icio.us     nullbeta.net permalink permalink

Schaven aan die stijl

17 Jan '06
Schaven aan die stijlMeestal blijf ik niet lang tevreden over de lay van nullbeta.net. Het huidige uiterlijk is hierop geen uitzondering. Vandaag heb ik wat tijd besteed aan een verbeterde positionering van de pagina elementen. De huidige look and feel, waar je nu waarschijnlijk tegenaan kijkt dus, drijft op links met een 85-tal pixels marge om plaats te bieden aan een achtergrondafbeelding aan de linkerkant. Een aardig idee, dacht ik. Het lukte me alleen niet om een hip plaatje te bakken / vinden dat hier goed tot zijn recht kwam. Dus dan maar geen achtergrondafbeelding. Maar ... de positionering was nog steeds hierop gericht. Met als resultaat een wat rare uitlijning bij hogere resoluties.

De lay waarmee ik nu aan het testen ben centreert de inhoud, maar banner en footer zijn liquid en worden uitgerekt over de volle breedte van het scherm. Een heel stuk beter als je het mij vraagt.

Nullbeta met het nieuwe stijlblad laden

Oke. Geen zin meer om verder te schaven. Bovendien zie ik geen problemen met de nieuwe nullbeta layout en zo spannend is het nu ook weer niet. Dus vanaf nu als standaard geladen. De ouwe check je hierzo.

URL toevoegen aan del.icio.us voeg toe aan del.icio.us     nullbeta.net permalink permalink

Zonder stijl

29 Nov '05
Inhoud zoveel mogelijk scheiden van de vorm. Semantische webpagina's waarin tags de mate van importantie aanduiden. Toegankelijke inhoud voor alternatieve media. En daarmee bedoel ik niet alleen een andere browser dan die uit Redmond. Maar ook een tekst- of voorleesbrowser.

Wat blijft er over van je website als het stijlblad eruit gesloopt is? Een vraag die voor zoekmachines zeer zeker van belang is. Want robots zien websites anders dan een menselijke bezoeker achter een computertje met Internet Explorer 6. Hoe ziet Quirky Stuff er eigenlijk uit zonder stijl? (stijl weer terughalen)

URL toevoegen aan del.icio.us voeg toe aan del.icio.us     nullbeta.net permalink permalink

Meer lezen?

Kwam je via een zoekmachine op deze website en staat de tekst die je zocht niet meer op de voorpagina? Op zoek naar (nog) meer leesvoer? In het blog archief vind je alle posts die hier op nullbeta.net staan. Netjes op een rijtje en gesorteerd op datum.