Dante’s inferno redefined: non-informatieve zoekmachinespam
Spam is er in alle soorten en maten. Er is spam die ik het predikaat grappig zou willen opplakken. En spam van dommerds voor dommerds is ook goed te verdragen. Altijd aardig om te mogen ontvangen.
Tegenover leuke dingen staat er vrijwel altijd iets vreselijks. Aan het andere einde van het spamspectrum is er bijvoorbeeld de irritante, inhoudsloze, vervuilende zoekmachinespam. Zoals die van ertyjasezo.info.
Internet kan een ware verschrikking zijn. Of zoals Biohazard het zo treffend weet te verwoorden in State of the World Address:
What Dante saw over the gates of hell; All hope abandoned he who entereth here … \”
Eerst krijg je een rijtje PPC links van volgens mij Yahoo! Publishers Network. Daarna een hele tijd niks. Dan de fragmenten met tekst die door een scraper script van de meest uiteenlopende websites geplukt lijken te zijn en die de zoekmachines moeten voeren. En tenslotte een batterij met sleutelwoord links naar een eindeloze rij van numerieke subdomeinen. Met achter elk anker meer van hetzelfde.
Ik weet dat het geen enkele zin heeft, maar ik wil me deze keer een beeld vormen van wat en wie er nou eigenlijk schuilgaat achter deze maelstrom van non-informatie. Ik kom, via ABCSearch (betrokken bij het genereren van traffic via AdWare???) al snel uit bij ToSeekA.
Toseeka.com empowers consumers worldwide to make smarter buying decisions. Our goal is to help consumers make decisions about which product they should buy, and which merchant they should buy that product from.
Toseeka presenteert zich als uw onmisbare aankoophulp. Kies een categorie en u krijgt de producten van een aantal leveranciers te zien. Maar niet voordat u zich langs een rij sponsored results moet wringen. Jek.
Van welk advertentie-netwerk zijn deze ads trouwens? Geen idee … of toch wel. Naar eigen zeggen zijn dit Yahoo! gesponsorde links. Om de pagina vanuit het oogpunt van de zoekmachines wat aantrekkelijker / relevanter te maken heeft Toseeka in een aantal gevallen nog een stukje tekst uit Wikipedia gescoord. En al wordt er dan wel melding gemaakt van het feit dat Toseeka gebruik maakt van de GNU licentie waaronder de Wikipedia info valt,, dit past naar mijn mening helemaal in het superspammy beeld van de websites die op mijn beeldscherm verschijnen. Het ligt er allemaal zo duimendik bovenop.
Waarom ergert een spam fetisjist als ik zich eigenlijk aan de internetmongolen die de zoekmachineresultaten proberen vol te pompen met hun garbage? Het is de inhoudsloosheid die me mateloos irriteert. Het totale gebrek aan informatie. Zolang ik een MfA web tegenkom waarvan de eigenaar de moeite heeft genomen om er enige relevante inhoud op te zetten, haal ik mijn schouders op en ga verder. Maar de absolute leegheid van helse spam domeinen als ertyjasezo.info gaat zelfs iemand met een spam fetisj een paar haltes te ver!
Google: voer eens snel een exorcisme uit op die handel!! Op de brandstapel met die subdomeinspam in je index!
Dante · serps · webspam · zoekmachines · zoekresultaten
Nullbeta aka HansR babbelt deze website louter op persoonlijke titel vol. Mogelijkerwijs worden Nullbeta's standpunten niet gedeeld door de organisatie die z'n boterham belegt. Maar kan dat iemand boeien?