
Nullbeta aka HansR - online sinds 2001. Tegelijkertijd baasje en knecht van het slechtst gelezen weblog van het noordelijk halfrond. XHTML en cascading style sheet fetisjist. Parttime usability neuroot. Object oriëntatie losert. SQL wannabe. De ongekroonde koning van de ongedocumenteerde spaghetticode. Verliefd op en ziek van SEO. Vindt zijn Asics tegenwoordig vaak leuker dan zijn laptop.
Nullbeta sluit zich aan bij de woorden van Dante – All hope abandoned, he who entereth here ...

Null, code knagen, cms in de polder, stijlbladen, gelaagd bouwen, MySQL, php, Emmeloord, webservers, toegankelijk, document object model, zzp, organisch, puntkomma kwijt, webstandaards, uhhh zoekmachine spam? Beta. Nullbeta.
Nul? Nee null! Uhh, wat is null?
Adj. 1. important, of importance - of great significance or value; "important people"; "the important questions of the day"
Okay, even een paar leuke features die heel recentelijk aan Google Maps zijn toegevoegd en die ik je niet wil onthouden:
GDirections
De beschrijving die je in Google Maps kunt gebruiken om de beste route van of naar een locatie op de kaart te laten zien is uitgebreid met een “Lopen” linkje. Als je daarop klikt krijg een een looproute tussen vertrekpunt en bestemming voorgeschoteld.
Deze functionaliteit is in beta. In de Google Maps API documentatie is momenteel dan ook nog niet te lezen hoe je de looproute aan- en uitzet. Met andere woorden, behalve in het voorgekookte maps.google.com kun je deze beta functionaliteit dan ook nog niet gebruiken. Maar het is natuurlijk slechts een kwestie van tijd voordat het ook in de API beschikbaar gesteld wordt.
Adsense voor Google Maps
Adsense voor Google Maps (gesponsorde ikoontjes van adverteerders integreren in je Google kaartje) is nu ook toegankelijk voor locaties buiten de Verenigde Staten.

Onderstaande code is voldoende om de Adsense ikoontjes te integreren in je mashup. Hierbij zijn maxAdsOnMap en channel optioneel.
var adsManager = new GAdsManager(map, “ca-pub-jouw-adsense-id”, { maxAdsOnMap:10, channel:”id-van-het-adsense-channel” } );
adsManager.enable();
Als je in de gaten wilt houden hoeveel keer de Adsense ico’s vertoond zijn en of ze wat opleveren, dan is een kanaal handig. In je Google Adsense console maak je eerst een kanaal aan en het id ervan gebruik je in de optionele parameter channel. Als het goed is zie je het kanaal na verloop van tijd terug in je Adsense rapporten.
Voordat je jezelf rijk rekent: echt overweldigend veel aanbod is er in Nederland trouwens op het moment nog niet. Ik vond alleen wat gesponsorde ikoontjes in Amsterdam (zie screenshot hierboven) en Rotterdam. LoL. Maar ook dat zal ongetwijfeld in de toekomst veranderen. En de ikoontjes zijn absoluut niet hinderlijk aanwezig, dus ik laat Google Adsense for Google Maps in elk geval lekker aanstaan
Geschreven door HansR
Er is nog niet gereageerd op deze tekst.
Geplaatst in Adsense · Google Maps
Getagged als adsense for maps, GDirections